Novinky juniorského mistrovství

2. 6. 2016

Prázdninová kvalifikační a tréninková soutěž se stejnými parametry jako loni bude spuštěna v pondělí 6. 6. 2016.

19. 8. 2015

Vypadá to, že polovina srpna je z pohledu sudoku mrtvý čas. Všichni se nadechují k posledním týdnům prázdnin a luštění jakkoliv pěkných úloh zřejmě příliš připomíná školu, která se blíží. A tak v jedenáctém kole nikdo plný počet bodů nezahrál. Přesně za měsíc proběhne v Brně soutěž pro juniory i dospělé. Bude to jistě zajímavé, a tak se, prosím, na září těšte — přinese nejen školní rok, ale také juniorský šampionát.

Chcete-li vyzkoušet na papíře úlohy z jedenáctého týdne, zde jsouT11-zadání a T11-řešení.

10. 8. 2015

Desátým kolem se studentská kvalifikační soutěž přehoupla do poslední třetiny. Blahopřejeme Natálce, která ukazuje své zkušenosti, i Ondrovi a Karolíně, kteří s ní drží krok v množství natrénovaných sudokářských kilometrů. A vítáme všechny příležitostné luštitele, kteří jistě brzy přijdou pestrým úlohám na chuť.

Dovolujeme si upozornit, že již byly zveřejněny formuláře pro přihlášení do juniorského mistrovství, případně do celé dvoudenní akce. Takže doporučujeme naplánovat cestu a směle se přihlásit! wink Chcete-li se na cokoliv okolo soutěže zeptat, fórum je otevřené, případně email uvedený v sekci Pořadatelé.

Chcete-li si vyzkoušet řešené úlohy z desátého týdne, zde jsouT10-zadání a T10-řešení.

3. 8. 2015

Po devátém kole stále platí, že hrstce poctivě trénujících vévodí Natálka. Chcete-li si vyzkoušet řešené úlohy z devátého týdne, zde jsouT9-zadání a T9-řešení.

27. 7. 2015

V osmém kole vede stále Natálka. Což mi připomíná, že na Slovensku také rozjeli letní soutěž pro mládež. Více informací v novince na webu sudokualogika. Máte-li chuť, vyzkoušejte zajímavé logické úlohy. A nejlepší by bylo, kdyby zase naopak někdo ze slovenských mladých začal hrát tady.

Chcete-li si vyzkoušet řešené úlohy z osmého týdne, zde jsouT8-zadání a T8-řešení.

21. 7. 2015

Po sedmém kole můžeme říci „nic moc nového“. Výsledkově vyčnívá Natálka. Blahopřejeme i ostatním pravidelně úspěšným, vítáme ty, kdo se vrací po prodlevě a stále prosíme — řekněte o soutěži další kamarádům a třeba jim i poraďte s ovládáním... 

Chcete-li si vyzkoušet řešené úlohy, zde jsouT7-zadání a T7-řešení.

13. 7. 2015

V šesté etapě letní sudokářské tour se do čela vrátila „po dovolené“ Natálka. Chcete-li si vyzkoušet řešené úlohy, zde jsouT6-zadání a T6-řešení.

6. 7. 2015

V pátém kole se podle časů ve výsledkové listině objevilo několik těžších úloh. Ať už řešíte online, nebo na papíře u vody, nenechejte se, prosím, odradit. Pamatujte, že těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Je pěkné vidět, že ti, kdo hrají pravidelně, se stále zlepšují. A na mistrovství už jim to půjde úplně samo.

Výsledkový servis tentokrát říká, že se šesti body vyhrála Karolína z Gymnázia Matyáše Lercha v Brně. Chcete-li si vyzkoušet řešené úlohy, zde jsouT5-zadání a T5-řešení.

29. 6. 2015

Se čtvrtým týdnem v podstatě skončil školní rok a začaly prázdniny. Znamená to, že budete mít na online sudoku vice času? Nebo méně? Každopádně si můžete vytisknout papírovou verzi zadání s sebou i k moři. Chcete-li si vyzkoušet řešení úloh ze čtvrtého týdne, zde jsou příslušné soubory: T4-zadání a T4-řešení. Pokud by vám týdenní porce 7 úloh nestačila, další materiály ze starších mládežnických turnajů můžete najít v archivu stránek sudokualogika.

Mezi sedmibodovými měla opět nejlepší součet časů Natálka. Čtvrteční a sobotní varianty byly zřejmě trochu těžší. Podařilo / podaří se vám je vyřešit alespoň dodatečně, na papíře, bez soutěžního stresu?

Minule vyhlášenou soutěž o dva soutěžící ze stejné školy vyhrálo Gymnázium Šumperk. Druhý hráč ale dlouho nevydržel. Doporučujeme, ať zkusí na rozcvičení snazší pondělní a úterní úlohu.

22. 6. 2015

Novinkou třetího týdne je doplnění výsledkových listin o školu, kterou hráči navštěvují, a věkové kategorie, do níž patří. To vše, abyste lépe viděli, s kým se srovnáváte. Pořadatelé s napětím očekávají, z které školy jako první se objeví více než jediný soutěžící.

Po výsledkové stránce má za třetí týden sedm bodů a nejlepší čas Natálka.

Chcete-li si vyzkoušet řešení úloh z třetího týdne na papíře, zde jsou příslušné soubory: T3-zadání a T3-řešení. Nestyďte se a zanechejte nám ve fóru pozdrav a komentář, jak se vám řešení daří! Případně, potřebujete-li s něčím poradit...

15. 6. 2015

Po druhém týdnu soutěže srdečně vítáme další hráčku a nepřestáváme vyzývat: Pozvěte i své kamarády, ať se ve výsledcích nebojíte.

I druhé kolo vyhrála Veronika, ale na většině úloh to bylo těsné.

Chcete-li si vyzkoušet řešení úloh z druhého týdne na papíře, zde jsou příslušné soubory: T2-zadání a T2-řešení.

8. 6. 2015

První týden soutěže přilákal pouhé čtyři zájemce, což nebudeme zastírat, že je zklamáním.

Na čelních místech si to docela ostře rozdávají dvě juniorské reprezentantky, Veronika z Brna a Natálka z Púchova. Doufáme, že v druhém týdnu se zapojí i další hráči a užijí si radost ze zdolaných úloh. Začněte hned od pondělí, to jsou úlohy nejlehčí!

Chcete-li si vyzkoušet řešení úloh z prvního týdne na papíře, tedy tak, jak to bude na mistrovství v září, můžete si stáhnout příslušné soubory z této stránky: T1-zadání a T1-řešení.

2. 6. 2015

Přidali jsme návod „Jak na kvalifikační soutěž“, postudujte si jej a pokud vám stále nebude něco jasné, nebojte se zeptat ve fóru.

1. 6. 2015

Byla spuštěna studentská kvalifikační soutěž, neboli online trénink na MČR juniorů. Nevíte co to je? Hledejte více informací v sekci „SKS pravidla“.

Zapojit se můžete na stránce http://cs.sudokucup.com/content/studentska-kvalifikacni-soutez.

Denní tabulka — dnes Klasické sudoku velikosti 6×6 — je dostupné všem hráčům mladším 21 let, kteří vyplní příslušné „studentské“ položky ve svém profilu.