Studentská kvalifikační soutěž

Na této stránce podáváme podrobný, obrázkový smiley návod, jak se účastnit Studenstké kvalifikační soutěže.

Prvním předpokladem je navštívit stránky http://cs.sudokucup.com, tam se přihlásit ke svému účtu. Jste-li tam poprvé musíte si účet vytvořit.

Při zakládání nového účtu si volíte (unikátní) přezdívku a musíte zadat kontaktní emailovou adresu, kam vám přijde první heslo. Dále vyplňujete jméno, příjmení a stát. Je třeba souhlasit s pravidly chování na tomto webu a překonat protirobotovou ochranu. Další možností je založit si účet přes facebook.

Po založení účtu můžete modifikovat další údaje a nejpodstatnější sekcí jsou Studentské turnaje. Zde se znovu ptáme na jméno, příjmení, rok narození a vaši školu. Pro účast v letní kvalifikační soutěži je třeba mít věk pod 21 let a zaškrtnout, že máte zájem soutěžit.

Samostatnou stránku kvalifikační soutěže pak naleznete v menu Denní liga.

Zadání každý den jiné soutěžní úlohy je pochopitelně v sekci Zadání. Vidíte seznam úloh na celý týden a text zadání té aktuální úlohy. Abyste viděli odkaz vedoucí do herního okna, musíte být přihlášení a mít správně vyplněný studentský účet (viz výše).

Po kliknutí na odkaz se vám otevře herní okno s tlačítkem, které již naostro spouští soutěžní úlohu toho dne.

Stisknutím tlačítka Start hry se objeví zadání a začíná vám běžet čas.

Po kliknutí myší do jednotlivých políček můžete vepisovat čísla. Když se spletete, číslo jednoduše smažete a opravíte. Tlačítkem můžete Smazat všechna políčka a začít hrát znovu v případě větší chyby.

Při řešení také můžete využívat vlastní poznámky o tom, kde které číslo může být. Malá čísílka vepisujete do horní části políčka. Před odevzdáním řešení je není třeba mazat, hodnotí se pouze velká čísla.

Chcete-li, aby bylo vaše řešení vyhodnoceno, stiskněte tlačítko Poslat. Může se stát, že budete upozorněni, že vaše řešení je neúplné nebo nesprávné. V takovém případě se můžete vrátit a řešení doplnit či opravit. Naopak po radostném oznámení o správnosti řešení a dosaženém čase můžete herní okno zavřít.

Pak už zbývá se radovat, hledat své jméno ve výsledkové listině a podívat se, zda jste dnes kamaráda ze třídy porazili či nikoliv...

Přejeme dobrou zábavu při řešení sudoku!