Studentská kvalifikační soutěž

Studentská kvalifikační soutěž

(6. 6. až 11. 9. 2016)

Co to je a pro koho to je?

Je to jednorázová soutěž pro žáky základních, středních a vysokých škol do 21 let věku, tedy narozené v roce 1995 a mladší. Je to příprava na juniorské mistrovství republiky, tedy příležitost vyzkoušet si úlohy, které na MČR potkáte, příležitost potrénovat a zvednout si sebevědomí porovnáním s kamarády ze třídy i soupeři z opačných koutů republiky.

V čem soutěž spočívá?

Na webové stránce je každý den zveřejněna jedna tabulka sudoku. Vaším úkolem je ji ve formuláři vyřešit. Pak můžete porovnat váš čas v denním žebříčku. Budeme také sestavovat týdenní žebříček jako součet časů od pondělí do neděle a celkový žebříček, v němž je 1 bod za každou vyřešenou úlohu.

Co znamená kvalifikační?

Získáte-li alespoň 10 bodů, za 10 libovolných vyřešených úloh, automaticky vás pozveme na juniorské mistrovství ČR. Ale jedná se o kvalifikaci nepovinnou. Máte-li zájem o účast na MČR, ale nemáte (o prázdninách) čas na internetové luštění, i tak se můžete v září přihlásit a přijet. Pokud se naopak chcete pouze pobavit řešením sudoku po internetu a do Brna přijet nemůžete, online soutěž je vám samozřejmě otevřená.

Jak se mohu zapojit?

Stačí navštívit stránky http://cs.sudokucup.com/ a vytvořit si tam uživatelský účet. Při registraci musíte vyplnit přezdívku, skutečné jméno (slouží pouze ke kontrole, nikde jej nezveřejníme), rok narození (slouží pro zařazení do kategorie) a školu. Pak najdete každý den na samostatné stránce úlohu k řešení. S ovládáním se můžete seznámit na tréninkových úlohách (sekce „Trénink“), případně i v denní lize dospělých (těžší úlohy) a začínajících (lehčí úlohy).