japonské magnetické súčty

2 odpovědi [Poslední]
alenka171
Offline
Připojen: 2013-08-11

ahojte :-)
vôbec neviem ako mám riešiť tie magnetické súčty...skúšala som to tak, že napr. v prvom riadku som si myslela, že jedna z dvoch zvislých dvojíc bude izolačná, a ostatné budú magnetické - aby som mala zaplnených 9 políčok.
Ale potom som si uvedomila, že tým pádom budem mať v príslušnom stĺpci zaplnených iba 8 políčok, takže tam nebudem môcť doplniť č. 1-9.
Mohli by ste zverejniť podobnú úlohu s riešením? Alebo poradiť? :-)
vopred ďakujem
Alena

alenka171
Offline
Připojen: 2013-08-11
ďakujem, tak ja sa skúsim

ďakujem, tak ja sa skúsim nejako potrápiť :-)

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Magnetické součty

Dobrý den!

Řádek / sloupec nemusí obsahovat všech 9 čísel, pravidla pouze říkají, že se čísla neopakují. To je určitě první krok, jak pokračovat v řešení.

Příklad stejné úlohy, bohužel, teď zrovna poskytnout nemohu. Já jsem takovou úlohu někdy někde řešil. Ale nemohu si vzpomenout, co to bylo za soutěž. Něco online. Myslel jsem, že britské mistrovství, ale tam jsem to nenašel. Vzpomínám si, že jsem to měl vytištěné a lámal si s tím hlavu v čekárně u zubařky, nejspíš letos na podzim. Ale to v hledání nepomáhá. Omlouvám se.

Snad si vzpomene někdo jiný a pošle odkaz. Nebo vám pomůže k vyřešení jen to upřesnění pravidel.

Omlouvám se též za pomalejší reakci - problém našeho fóra je, že na titulní stránce se objevují jednotlivé komentáře - ale nikoliv nově založená sekce fóra. A tak to čeká na náhodu, kdy se do fóra kouknu pořádně.

S pozdravem! Honza Krtek Novotný