Dlouhodobá soutěž: Hodnocení úloh

8 odpovědí [Poslední]
KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25

Líbila se vám některá úloha? Pochvate jejího autora, potěší ho to. Řešte s námi!

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Líbí

Jo, líbí bd. Zajímavé pojetí úlohy, dostatečně těžké, aby to byla pro mne výzva, ale ne zas tak těžké, abych to nevyluštil. Po dostatečném rozjetí to pak už bylo snadné. Akorát inspirace pokrem by mne nenapadla ani ve snu - kanastovejma kartama obecně jo, ale co vím, tak v pokeru je A nahoře jako eso, ne jako jednička.

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Velké postupky

Velké postupky, které můžete tento týden řešit v dlouhodobé soutěži, připravil Honza Zvěřina jako tréninkový materiál k jednomu z kol mistrovství světa, kde se řešila právě tato – pokerem mírně inspirovaná úloha. Honzova cvičná úloha je pěkná, a tak mi přišlo škoda, aby si ji užili pouze reprezentanti. Doufám, že se bude líbit i vám.

Nekra
Offline
Připojen: 2014-03-04
Díky

Díky za oznámení. Sice se s tím trápím až od včerejška, ale to velké luštím asi po 3. a furt mi tam něco hapruje (a to si fakt myslím, že moje úvahy jsou logické). Už jsem se chtěl ptát, jestli je to fakt správně, naštěstí mne autor předběhl s odpovědí ;)

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Sousedské

Omlouvám se ještě jednou.

Aktuálně je již zveřejněno zadání korektní.

eifel_mp
Offline
Připojen: 2013-04-10
Sousedské

Ďakujem, už som to kvôli krúžku navyše 2x zgumovala a začala som vážne pochybovať o svojej schopnosti logicky myslieť :-)

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Sousedské

Hlásím, že v aktuálním kole dlouhodobé soutěže větší Sousedské sudoku má chybku v zadání. Ve třetím řádku a čtvrtém sloupci chybí kroužek a v šestém řádku osmém sloupci je kroužek navíc. Moc nechápu, jak taková chyba vznikla.

Požádal jsem o výměnu obrázku a pdfka.

Každopádně to mnohým z vás nezabránilo v nalezení autorského řešení, protože tyto podmínky asi nejsou pro řešení úplně klíčové. A případné rozdíly nezasahují do kontrolovaných sloupců.

Pokud už jste řešení odevzdali a máte body, nikdo vám je brát nebude. Ale pokud se s úlohou již od pondělka trápíte, zkuste zapracovat zmíněnou opravu, případně počkat na opravené zadání.

Omlouvám se! Krtek

KrtekHonza
Offline
Připojen: 2011-11-25
Quad min

Ano, je to myšleno tak, že „nejmenší“ může být jenom jedno číslo — že číslo, na něž ukazuje šipka, musí být menší než ta ostatní.

Opravil jsem formulaci zadání a materiály poslal Davidovi, ať to v databázi vymění.

Caca
Offline
Připojen: 2011-11-25
Aktuální zadání - šipka na nejmenší číslo

Dopustil jsem se nesprávného řešení u lehké verze, a vida, že jsou 2 různá, odeslal to "vtipné".
Dle textu se mi zdá, že je možné, aby nejmenší číslo, na které ukazuje šipka, nebylo ve čtveřici jediné, ale totéž bylo na diagonále v sousedním bloku 2x3. Je sice fakt, že by pak mohla existovat značka "dvojitá šipka", ale i s tou jednou to podle mě je možné vzít jako správné.
Prosím o případnou úpravu textu.
Díky Raul