zapísanie riešenia úlohy

3 odpovědi [Poslední]
mini23
Offline
Připojen: 2019-09-22

Vyriešil som Shakashaku ale neviem ako sa má riešenie zapísať.
Je síce dole návod akéhosi kódu, ale neviem nájsť spôsob ako a podľa čoho ho prepočítavať.
V druhom riadku sú 44422
v piatom 22122

kousek-nebe
Offline
Připojen: 2012-05-27
Shakashaka - odpověď

Ahoj,

viník se hlásí! Čo sa ti nezdá? :-) Souhlas, že to není úplně standardní oproti jiným. Ale dlouhodobá není soutěž na čas a mně se počítání plochy čtverce a obdélníka líbí. :-) Není to ani z mé hlavy, před pár měsíci byla úloha v soutěži Puzzle Ramayan na Indech s tímto systémem odpovědního kódu.
Koukám na WPF GP, kde byla Shakashaka jednou letos a jednou loni, používají tam dokonce jen 3 písmenka k odpovědi. Když už, já bych dal šest písmenek - čtyři různé trojúhelníky, bílé a černé pole.

K úloze Shakashaka z loňského GP jsem sepsal návod, přikládám odkaz http://sudokualogika.cz/node/2488#shakashaka, třebas někoho inspiruje.

Jinak díky za podněty. ;-) Máme v plánu udělat anketu či průzkum mezi hráči dlouhodobé, co se jim líbí nebo nelíbí, případně, jak by se tvářili na změny v soutěži.

Ať to luští!

macko
Offline
Připojen: 2015-09-03
Odpovedný kód

Tak ako sorry, ale maturovanie nad odpovedným kódom mi trvalo oveľa dlhšie ako vyriešiť úlohy. To kto vymyslel? V celej úlohe sú len čierne políčka, biele políčka a polovičné s uhlopriečkou zhora dole alebo zdola hore. Stačilo prideliť k tomu 4 písmenká a bolo by to raz dva. Takto mi to trvalo 4 dni :-)

tobi
Offline
Připojen: 2013-11-07
Ahoj, na strance, kam zadavas

Ahoj, na strance, kam zadavas odpovedni kod, mas popsane, co se presne pod odpovednim kodem mysli. Konretne v teto uloze vypises dane radky a jedes policko po policku. Kazde policko patri do nejake bile oblasti, takze se ma vypsat, jak je velka tahle oblast (plocha, kde jednotka je jedno policko). V pdf je vyreseny priklad a pro 2. a 5. radek vidis, ze pro kazde policko daneho radku je vypsana velikost plochy, do ktere do policko patri.
Doufam, ze uz je to jasnejsi :-) kdyby ne, neboj se ozvat! Preji mnoho uspechu a radosti z reseni uloh Dlouhodobe souteze!