Malá fotogalerie

Fotogalerie všech účastníků je na facebooku.

Fotogalerie z vyhlašování výsledků juniorského mistrovství je na facebooku.

Momentky z týmové soutěže jsou na facebooku.

Fotky z vložené logické soutěže a jejího vyhlašování jsou na facebooku.

Fotky z vyhlašování týmové soutěže jsou na facebooku.

Momentky z průběhu soutěže jednotlivců jsou na facebooku.

Fotky z vyhlašování výsledků soutěže jednotlivců jsou na facebooku.

11. mistrovství ČR v řešení sudoku se konalo 17. a 18. září 2016 v prostorách Akademie Sting v Brně.

    

Juniorská mistryně ČR v kategorii <21 let Veronika Macků z G Brno, Slovanské náměstí; juniorský mistr ČR v kategorii <18 let Jan Vondruška z G Brno, tř. Kpt. Jaroše; juniorská mistryně ČR v kategorii <15 let Gabriela Fišarová ze ZŠ Bratří Synků Ústí nad Orlicí.

  

Vloženou soutěž v řešení logických úloh ovládly ženy, v kategorii A zvítězila Jana Vodičková a v kategorii B získaly nejvíce bodů Markéta Novotná a Michaela Shejbalová.

Sobotní program završila dvě kola týmové soutěže. V prvním se museli hráči proluštit skrze zavřené dveře bludištěm k sobě navzájem a do cílových pokojů. (Zde tým SOSCHQA.)

Druhé kolo představovala skládačka s fotografiemi všech českých medailistů z mistrovství světa v sudoku, takže zde pod dohledem svého parťáka hledají Robert kam umístit Roberta a Petr kam umístit Petra.

  

V pátém kole soutěže jednotlivců řešili, nejen medailisté Honza a Pavel, zajímavě tvarované tabulky. Byla neděle ráno, a tak bylo potřeba trochu kafe.

  

Závěrečné, šesté kolo soutěže jednotlivců tvořily velmi neobvyklé varianty sudoku, nad nimiž si někteří mohli hlavu ukroutit. Ale kdo s těžkými úlohami zabojoval, vylepšil svou pozici před playoff.

V neděli před polednem skončila také týmová soutěž svým posledním, třetím kolem. Tabulek jen šest, ale mezi nimi složitý převodník. V pavučině čar a kotoučů se mnoho týmů nechalo chytit.

  

Semifinále značně promíchalo pořadí na 5. až 12. místě, naopak ve finále hráči z 1. až 4. místa potvrdili svou dominanci. Ale mělo to překvapivou tečku: vlevo – předposlední finálová úloha – Kuba začíná řešit o cca 2 minutky dříve než Honza; střih – Kuba maže pokažené své řešení; vpravo – poslední finálová tabulka – Kuba ještě řeší a novým mistrem ČR se stal Honza Zvěřina. Vítáme čtvrtého v partě českých šampionů! (Jana Vodičková-Tylová: 2006 a 2007, Jan Novotný: 2008 a 2009, Jakub Ondroušek: 2010-2015)

   

Vítězové týmové soutěže – Janka, Miška a Kuba; vítěz kategorie >50 let – Pavel Kalhous.

  

Český šampion 2016 s trofejí; všichni tři medailisté na schodech vítězů. Gratulujeme!!